Безкоштовка доставка турбін по всій Україні
0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
  • Пошук турбін по марці

Помпаж турбіни

Помпаж турбіни
Поділитись в соцмережі:

Помпаж турбіни: ознаки, причини, профілактика

Помпаж турбіни це ...? Так називається різновид несправності в механізмі наддуву двигуна. При ній з'являється пульсаційний тиск, в результаті якого на лопаті крильчатки починають діяти ударні навантаження. За короткий термін може утворитися серйозна шкода.

Користуватися такими авто на якому виявили помпаж турбіни забороняється. Тривалий помпаж турбіни ДВС загрожує деформаціями повітряних коліс, після чого неминуче їх руйнування. Паралельно пошкоджуються всмоктуючий тракт і компресор. При розвитку процесу погіршується тяга і посилюється вібрація, здатна зашкодити двигуну.

Схема турбированного двигателя

Повітря перебуває в турбіні більш тривалий час і, в результаті, більше нагрівається. Одночасно відбувається надмірний нагрів різних вузлів. Явище являє собою циклічний процес. Після досягнення піку тиску починається швидке повітря в зворотному напрямку, а потім - нове нагнітання. Так повторюється, поки наддув не перевищить опір повітряної суміші.

Основні ознаки помпажа турбіни

Визначити ознаки помпажа турбіни можна самостійно, завдяки ряду характерних симптомів. Досить наочно знижується потужність наддуву, зникає тяга, інтенсивно нагріваються двигун і супутні вузли, в наявності посилення вібрації. Допомагає виявити помпаж турбіни звук у вигляді гучного. Причиною його виникнення є величезний опір стислої повітряної суміші, який погіршується її подачею всередину компресора. В результаті порушуються нормальні функції дифузора. При критичному рівні опору з крил колеса починає зриватися повітря зі створенням описаних вище характерних ударів. Потім спостерігається падіння тиску і повторення циклу.

pompag turbiny WV

Помпаж турбіни причини

Поломка може відбутися в турбокомпресорі будь-якої моделі. Появі сприяє значна кількість факторів. До них відносяться:

  • ушкодження лопатей компресора;
  • неповне розкриття дроселів;
  • підвищення повітряного опору до значень, що перевершують силі стиснення;
  • наявність нагару на турбінному колесі;
  • зниження пропускної здатності інтеркуллера;
  • порушення синхронності в діяльності турбін.

pompag turbiny etoРозвитку проблеми сприяє і збільшення температури наддуву через порушене функціонування охолоджувачів повітря. Відсутність ґратчастих загороджень перед сопловим механізмом може викликати пошкодження турбіни уламками різних предметів або поршневих кілець. Зростання нагріву вихлопних газів, викликане зменшенням витрати повітря, теж служить причиною несправності.

Як уникнути помпажа турбіни?

Практика показує, що найчастіше патологія виникає при забрудненнях газоповітряних шляхів. Тому для її попередження та усунення слід регулярно знімати нагар на захисних решітках, промивних та випускних вікнах, перевіряти температуру газів в циліндрах і повітря в ресивері. Щоб не стався помпаж турбіни дизеля, важливо стежити за станом клапанів, повітрозабірника (вакуум), фільтрів, інтеркулера і трубопроводу.

Компанія TurboRotor виконує якісний ремонт турбін і проводить успішну діагностику різних несправностей. Для цього використовується сучасне обладнання. Стабільності і успіху сприяють також досвід і відмінна кваліфікація персоналу.

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.