Безкоштовка доставка турбін по всій Україні
0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
 • Пошук турбін по марці

4 поширених питання про турбіни

4 поширених питання про турбіни
Поділитись в соцмережі:

Відповіді на популярні питання про автомобільні турбіни

Власників турбированних автомобілів часто цікавить, як влаштовані турбіни, принцип їх дії, особливості експлуатації та багато іншого. В даному розділі ми постаралися відповісти на найпоширеніші питання автолюбителів. Після прочитання статті рекомендуємо поділитися в коментарях своїм досвідом по використанню систем турбонаддува.

Принцип роботи турбокомпресора

До його складу входять елементи, які виконують основну роботу - це турбіна і повітряний насос, розташовані на загальній осі. Насос обертається одночасно з турбіною, їх швидкості збігаються. Завдяки напору вихлопних газів утворюється крутний момент, лопаті починають рухатися, компресор запускається.

Іншими словами, відбувається наступне:

 1. Крильчатка перетворює кінетичну енергію вихлопних газів в механічну, створюючи момент обертання.
 2. Працюючий компресор всмоктує повітря з атмосфери.
 3. Повітряні потоки примусово проходять крізь повітряний фільтр, стискаються і подаються в робочі циліндри двигуна для утворення паливно-повітряної суміші, збагаченої киснем.
 4. При натисканні на газ кількість пального в робочій суміші збільшується, відповідно зростає потужність мотора, досягаючи максимального значення.

Які двигуни можна оснащувати турбокомпресором

Як показує практика, систему турбонаддува можна використовувати в комплекті з будь-яким двигуном: карбюраторним, газовим, дизельним. Турбокомпресори підходять як для легкових авто, так і для важких вантажівок, автобусів. Існують також потужні турбіни для установки на суднових, тепловозних моторах.

При виготовленні сучасних автомобілів з дизельними двигунами потужністю понад 80 кВт, виробники оснащують їх системою турбонаддува.

Цікаво: На відміну від бензинових авто попередніх поколінь сучасні авто обладнані двигунами з матеріалів, стійких проти надвисоких температур. Покращені моторні масла, охолоджуючі рідини також сприяють широкому застосуванню турбін на бензинових ДВС.

Особливості технічного обслуговування турбокомпресора

Якщо двигун працює справно, турбокомпресор буде служити протягом заявленого експлуатаційного терміну, а може і довше. Істотної шкоди турбіні завдає моторне масло поганої якості, недостатня кількість мастила. При попаданні в порожнину турбіни сторонніх тіл можуть деформуватися деталі і вузли системи.

polomka turbiny

Симптоми несправної роботи турбокомпресора:

 • зменшення потужності двигуна;
 • поява чорного диму;
 • збільшена витрата масла;
 • нестандартні звуки в районі працюючого компресора.

При виявленні несправностей у функціонуванні турбонаддува необхідно звернутися в автомайстерню для проведення діагностики турбіни і паливної системи.

Поради по експлуатації турбокомпресора

Щоб турбіна вашого авто прослужила довше, досвідчені водії рекомендують виконувати такі правила:

 1. Перед поїздкою дайте мотору гарненько прогрітися.
 2. Після запуску «на холодну» не рекомендується нагнітати підвищені обороти протягом перших п'яти хвилин, щоб масло встигло проникнути в турбокомпресор і змазати тертьові поверхні.
 3. Перед тим, як вимкнути двигун, потрібно дати можливість попрацювати йому в режимі холостого ходу не менше 2-х хвилин. Це необхідно для пролонгованої подачі мастила на підшипники турбокомпресора, що обертається по інерції.
 4. В процесі експлуатації потрібно регулярно міняти моторне масло, масляні фільтри. При засміченні фільтруючих елементів робота турбіни може бути порушена.

Фахівці сервісної компанії «Турборотор» завжди готові до діалогу, дадуть відповідь на запитання користувачів на сторінках нашого сайту. При необхідності купити турбіну (відновлену, реставрировану) звертайтеся в сервісний центр TURBOROTOR.

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.