Безкоштовка доставка турбін по всій Україні
0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
  • Пошук турбін по марці

Балансування турбіни

Балансування турбіни
Поділитись в соцмережі:

Балансування ротора турбіни

При експлуатації турбокомпресора, внаслідок змін, що відбуваються під час його роботи технічного стану вузлів, відбуваються зміни дисбалансу турбіни. Причиною цього є деформація вала ротора або крильчатки. Такий дефект може призвести до значного скорочення ресурсу турбокомпресора, хоча несправність, яка виникла може і не відобразитися при експлуатації пристрою. Заводом в технічних документах вказується допустиме значення величини відхилення ротора на різних оборотах. Наприклад, при числі оборотів від 90 до 120 тис. об / хв, величина відхилення не більш як 0,2 g.

Перевірка дисбалансу ротора в складі картриджа на низьких обертах

Величина дисбалансу ротора перевіряється на спеціальному балансувальному стенді для фінішного балансування. Щоб точно визначити всі значення величини, стенд повинен відповідати всім технічним вимогам заводу-виробника. Це стосується випробувань при максимальних режимах і допустимої точності вимірювання.

balansirovka rotora turbiny

Вартість таких стендів висока, тому вони далеко не скрізь встановлені. Отже, перевірка дисбалансу виконується на більш дешевому обладнанні, яке дозволяє проводити діагностику турбокомпресора тільки на низьких обертах.

Проведення робіт в такому діапазоні не дозволять точно визначити значення відхилень. У діапазоні низьких обертах можна не помітити появу піків віброприскорення, що не означає, що на високих швидкостях вони не з'являться.

Комплексні випробування

Дисбаланс на високих обертах може з'являтися при резонансних явищах, тому діагностика на низьких оборотах не дає достовірних результатів. Отримати точні результати можна при подачі навантаження рівній робочої завантаженості турбокомпресора.

Для отримання повної картини зносу потрібно провести комплексну діагностику, при цьому визначаються:

  • правильність установки ущільнювальних кілець, для забезпечення герметичності;
  • приховані дрібні дефекти на крильчатці ротора;
  • правильність складання картриджа на заводі виробнику або після капітального ремонту.

Така діагностика дає повну картину наявних несправностей.

Проведення діагностики в сервісному центрі «TurboRotor»

У сервісному відділенні фірми «TurboRotor» діагностика проводиться на спеціальному балансувальному стенді. На ньому можна проводити діагностику при частоті обертання до 250 тис. об / хв. При перевірці в корпус головного підшипника накачується моторне масло нагріте до температури 80 ... 90º С, під тиском 0,7 МПа, і закривається щільною кришкою. При обертанні всередині створюється розрідження, і перевіряється герметичність ущільнення.

Досвід експлуатації такої установки показує, що при проведенні діагностики можна виявити несправності, які не виявляться при балансуванні на стендах з обмеженими можливостями. Від правильності складання на заводі залежить і точність визначення параметрів зносу, навіть невеликий дефект, наприклад пошкодження ущільнювального кільця не дозволить виконати цю роботу.

При підвищеному навантаженні під дією виникаючих відцентрових сил відбувається руйнування лопаток ротора. Зазвичай це буває при наявності прихованих дефектів механізму. Можна уявити собі, які наслідки спричинив би цей дефект для мотора під час експлуатації.

Після закінчення проведення експертизи складається протокол, в якому відображається суть проведених робіт і технічний стан турбіни. Якщо при перевірці виявлені несправності, то вказуються причини їх виникнення та даються необхідні поради щодо їх усунення.


Це особливо важливо для споживача, в разі якщо не з'ясована причина відмови, можна кілька разів міняти деталі без отримання результату. Зазвичай клієнти звертаються до експертів зі скаргою щодо течі нової турбіни. Для з'ясування причини браку треба і провести комплексну діагностику.

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.