Безкоштовка доставка турбін по всій Україні
0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
  • Пошук турбін по марці

Основи турботехніки в термінах

Основи турботехніки в термінах
Поділитись в соцмережі:

Турботехніка - окрема область техніки. У неї свій набір елементів, кожен з яких має власні назви, практичне застосування. Основу становить система турбонаддува. В неї входить турбокомпресор, що складається з турбіни, компресора, з'єднувального вала, корпусів. Існує звичайний і регульований турбокомпресор. Другий варіант такий же як перший, але відрізняється наявністю перепускного клапана.

Основні терміни турботехніки

У термінології турботехніки немає чільної загальної риси. До її складу входить велика кількість термінів різної технічної спрямованості. Присутні англіцизми, сленг. Слід охарактеризувати терміни, що входять до складу основної частини термінології.

Система турбонаддува

princip_raboty_turbiny

Система, що експлуатується в машинному моторі. Призначення - збільшення тиску повітря, що відправляється в мотор завдяки виділенню енергії від перероблених газів. Вона складається з:

  • турбокомпресорів (1 або більше);
  • елементів, що займаються регулюванням і запобіганням;
  • охолоджуючого надувочне повітря компонента;
  • магістралі, що подає повітряні потоки;
  • змащуючої речовини;
  • охолоджуючої речовини;
  • деталей-з'єднувачів;
  • перехідників.

Турбокомпресор в абревіатурному вигляді називають ТК, ТКР. В народі - «турбіна». Система турбонаддува влаштована певною мірою ідентично, незалежно від виду. Турбокомпресор умовно ділимо на 2 частини: турбіну, компресор. Об'єднує названі 2 деталі спеціальний вал. Вал виробляє обертові рухи всередині підшипників, що знаходяться в головному корпусі ТК.

Турбіна

1-а деталь ТК. Складається з турбінного корпусу, колеса (крильчатка). Колесо кріпиться безпосередньо до валу. Основна функція турбіни - перетворення енергії кінетики і тепла, отриманих від перероблених газів, у спеціальні обертання ротора ТК. У турбокомпрессорах призначених для машин використовуються турбіни радіальної різновиду. У них газ починає протікати з периферичної області до колісної осі.

Корпус турбіни в простолюдді називаємо «равликом турбіни». Сприяє збільшенню ефективності переробленого газового потоку, при його проходженні крізь колесо турбіни. З внутрішньої сторони турбінний корпус схожий на спіраль. Там є основна камера, що виводить патрубок. Частина моделей турбін наділена подвійним входом. Наприклад у Honeywell Turbo Technologies така конструкція називається twin scroll, тобто, «подвійна спіраль», у Borg Warner Turbo Systems - twin entry ( «подвійний вхід»).

korpus-turbinu

Компресор, ЦК та інші деталі

2-й елемент ТК. До складу входить центральний корпус, колесо компресора. У ТК, що встановлюються на авто, експлуатуються компресори, які мають відцентровий тип функціонування - для повітряних потоків задано осьовий напрямок руху. Вихідні потоки мають радіальний тип напрямку.

ЦК (Центральний Корпус) - найбільша деталь ТК, яка використовується для об'єднання турбіни і компресора. Головний корпус сприяє злагодженій роботі ротора. Він надає йому змащуючу речовину, охолоджує, герметизує.

Головний корпус буває сухим і мокрим. 1-й варіант - коли функцію охолодження виконує масло, яке надходить від системи змащення двигуна. 2-й варіант - існують спеціальні канали, які є шляхами для проходження антифризу, що знаходиться в охолоджувальній системі.

Ротор турбіни - вал, що обертає приєднані до нього колеса турбіни, компресора.

rotor turbiny

Картридж турбіни (англомовна абревіатура - CHRA-Central Housing Rotor Assembly)

Головний вузол ТК, до складу якого входить центральний корпус підшипників в зборі з ротором. Від якості складання та балансування картриджа, а також його поточного стану в основному залежить працездатність ТК. Найбільш надійний метод ремонту ТК - ремонт шляхом заміни картриджа на новий.

kartridg turbiny

ТКР - турбокомпресор регульований

ТКР (турбокомпресор регульований), має пристрій, схожий на описане вище. Виняток - одна деталь - вбудований перепускний клапан. Цей елемент містить привід пневматично-механічного різновиду, що управляється шляхом тиску, розрідження.

Клапан управління турбіною, він же актуатор турбіни для розвантаження дозволяє управляти інтенсивністю роботи ТК. Дозволяє вручну перерозподіляти частково надувочні повітряні потоки, що направляються в навколишнє середовище з впуску мотора або у напрямку до компресора.

aktuator turbiny

Експлуатується в компоненті, що відповідає за турбонаддув мотора при наявності заслінки повітряного типу в області вхідного тракту. Клапан розвантаження не дозволяє тиску при компресорі несподівано стрімко зростати, коли закривається заслінка. В результаті заслінка на пару з компресором надійно захищені від несправностей, що виникають в результаті ударів.

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.