0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
  • Пошук турбін по марці

Види систем турбонаддува

Види систем турбонаддува
Поділитись в соцмережі:

Тип перший: VGТ і VNT

Ці турбіни змінюють площу вхідного каналу. Їх ще називають турбінами зі змінною геометрією. Розберемо яка різниця між двома типами:

  1. Variable Geometry Turbocharger - турбокомпресор із змінною геометрією розроблений компанією BorgWarner.
  2. Variable Nozzle Turbin - турбокомпресор зі змінним соплом, розроблений компанією Garrett.

geovariable12-3

Принцип дії турбін із змінною геометрією: за допомогою зміни площі вхідного каналу регулюється напрямок, сила і швидкість потоку відпрацьованих газів, які подаються на крильчатку. VGТ і VNT компресори застосовуються при складанні дизельних машин Volkswagen.

Тип другий: Twin Turbo (подвійне турбо)

Спосіб наддуву із застосуванням двох турбокомпресорів називається твінтурбо, Бітурбо (Biturbo). Використання двох турбін дозволяє нівелювати інерцію і уникнути турбозатримки. Контроль за роботою турбін здійснюється за допомогою ЕСУД і датчиків. Схема розміщення турбін може бути різною.

Розглянемо докладніше конструкції Twin Turbo:

twin turbo

  1. Паралельна. Одночасно в роботу включаються дві однакові турбіни. Відпрацьовані гази після стискання в компресорах надходять у впускний колектор. Звідти вони розподіляються по циліндрах. Така конструкція має підвищену ефективність, оскільки турбозатримка у двох маленьких турбін менша, ніж у однієї великої. Також тиск наддуву зростає швидше і турбояма скорочується до мінімуму. Найчастіше паралельну конструкцію застосовують на дизельних V-образних моторах.
  2. Послідовна. Два однакових компресора приєднуються до двигуна. Тільки один на постійну роботу, а другий налаштовується на певний режим роботи. Іноді вони можуть працювати одночасно. Така конструкція дозволяє уникнути турбозатримку і зробити вхідну потужність максимальною. Послідовна конструкція компресорів застосовується на бензинових і дизельних двигунах.
  3. Ступенева. Два компресори з різними параметрами монтуються послідовно в випускному і впускному каналах. Клапани регулюють вихлопні гази і нагнітається повітря. Сигналом до підключення того чи іншого компресора служить кількість обертів двигуна. Ступінчаста система вважається найдосконалішою системою наддуву. Її можна зустріти на дизельних двигунах від Opel і BMW. Існують також випадки, коли встановлюються послідовно навіть 3 і 4 турбіни.

Тип 3. Twincharger (комбінований наддув)

Комбінований наддув отримують шляхом з'єднання механічного і турбо наддуву. На низьких оборотах двигуна стиснення повітря відбувається за допомогою механічного компресора. При збільшенні оборотів механічний двигун відключається, а турбонагнітач включається. Після включення турбокомпресор бере все навантаження на себе. Twincharger застосовується на двигунах TSI від Volkswagen.

Інші статті

Запчастини для авто турбін оригінального виробництва

Купуйте комплектуючі та запчастини для турбін в компанії «ТурбоРотор». Незалежно від моделі, ступеня поломки турбокомпресора у нас ви зможете купити будь-які оригінальні запчастини в необхідній кількості за найвигіднішою ціною від виробника.

Детальніше
Ремонт турбін

Як проводиться ремонт турбокомпресорів в професійних турбо сервісах. Основи відновлення турбін.

Детальніше
Твін турбо - принцип роботи

У даній статті ми розглянемо систему турбонаддува Biturbo. Розповімо про її особливості, принцип роботи та основні переваги

Детальніше
Діагностика турбіни

У нашій статті буде розглянуто, в чому полягає діагностика турбіни та методи її проведення

Детальніше
Що краще відновити свою або купити турбіну бу

У статті проводяться аналогії між ремонтом турбін і покупкою компресора б / у. Рекомендації з придбання реставрованих виробів. Чому краще ремонтувати свою турбіну.

Детальніше
4 поширених питання про турбіни

У статті дається короткий опис пристрою турбін, принципу дії, правил експлуатації. Як розпізнати перші ознаки поломки турбокомпресора. Рекомендації по технічному обслуговуванню системи турбонаддува.

Детальніше

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.