Безкоштовка доставка турбін по всій Україні
0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
  • Пошук турбін по марці

Правильна установка турбіни на автомобіль - герметик виключається

Правильна установка турбіни на автомобіль - герметик виключається
Поділитись в соцмережі:

Турбіна потребує професійного монтажу

Якщо зробити зусилля і прочитати інструкцію по застосуванню купленого турбоагрегату замість того що став непридатним, то можна помітити категоричну заборону на застосування герметизуючих складів для ущільнення фланців. Звичка застосовувати його скрізь, не обтяжуючи себе пошуком потрібних прокладок, тут недоречна. Невиконання цього обґрунтованої вимоги веде до порушення штатної роботи вузла, причому в гарантійних претензіях буде відмовлено. Розгляд базових принципів функціонування турбокомпресора допоможе зрозуміти, з чим це пов'язано. Як монтується агрегат турбонаддува.

Важливо! Необхідно застосовувати тільки штатні прокладки. Нерідко сурогат невідомого походження виявляється нітрохи не краще забороненого силіконового герметика.

germetik pri ustanovke turbiny

Особливості роботи пристрою турбонаддува

Конструкція турбонаддува вимагає чистоту по всім трьом секціям, масляного забезпечення підшипників вала, повітряного каналу, званому холодною стороною, і каналу проходу вихлопних газів, гарячою ділянкою схеми. При такій частоті обертання будь які забруднення здатні завдати непоправної шкоди.

  • Підшипники ротора крильчаток трудяться в режимі рідинного тертя. Вся деталь, обертаючись з неймовірною швидкістю понад тисячу оборотів в секунду, спливає на найтоншому шарі який подається під тиском високоякісного змащуючого продукту, величиною в соті частки міліметра. Чи варто говорити, що можуть накоїти тут сторонні силікономісткі частки. А злив відпрацьованого і відносячого надмірне тепло носія відбувається під власною вагою рідини, що накладає жорсткі вимоги до розмірів і чистоти відвідних патрубків і отворів. Ніяке видавлювання в них надлишків ущільнювача неприпустимо. Тут же рідке середовище проникне через ущільнення і почне горіти в випускному тракті.
  • Через приймальню трубу вихлопу в каталізатор може потрапити не тільки синтетика або нафтопродукти, а й відірвані частинки герметика. З обох сторін нейтралізуючої начинки встановлені чутливі кисневі датчики, нагріті до тисячі градусів. Силікон, що міститься в позаштатному ущільнювачі, здатний викликати їх так зване отруєння, і далі нормально працювати вони вже не зможуть.
  • Те ж відбудеться при попаданні силіконових забруднень у впускний тракт. Вони можуть завдати шкоди інтеркулеру, а пройшовши через циліндри, потрапити далі в каталізатор з уже описаними наслідками.

Порядок монтажа турбокомпресора

При заміні збірки наддуву треба дотримуватися кількох обов'язкових вимог:

  1. В процесі установки необхідно забезпечити попередню змазку підшипників і проконтролювати гарантовану подачу масла в магістраль відразу після майбутнього запуску двигуна. Для цього напірний вхідний отвір масляного каналу заповнюється чистим моторним маслом до появи його в зливному отворі. Після установки патрубків, провертаючи двигун, слід переконатися, що мастило проходить через агрегат і стікає на виході.
  2. Додатково мотор провертається без включення запалення вже після закінчення складання, щоб вся змащувальна система прийшла в повну готовність, виключивши появу зайвого повітря.
  3. Після запуску двигуна попередня обкатка турбокомпресора виробляється на холостих обертах, для повного очищення системи мастила від повітря і можливих забруднень.
  4. Після короткої обкатки двигуна на автомобілі під навантаженням, не більше ста кілометрів пробігу, вміст картера слід замінити.

Що ще слід поміняти

Після того, як турбоагрегат вийшов з ладу і зажадав ремонту, функціонування мотора порушилося настільки, що це вплине і на нову турбіну. У турбомоторі занадто все взаємопов'язане. Заміні підлягають масло, повітряний і масляний фільтри, нейтралізатор відпрацьованих газів і обидва його лямблій-зонда. Побувавши в середовищі сторонніх продуктів горіння, вони нормально і довго працювати не зможуть. Змінюються всі прокладки і, бажано, кріпильні деталі, хомути, гумові патрубки і різьбові елементи. Збережені деталі ретельно промиваються від бруду і продуктів нагару. Залишати бруд, з подальшим її відшаруванням і попаданням в робочі зони, вкрай небажано.

zamena vozdushnogo filtra

Краще не ризикувати

Як видно, процес має цілий ряд нюансів, які прості і зрозумілі кваліфікованому, досвідченому фахівцю, але невідомі новачкові. Тому роботу по заміні краще довіряти професіоналам, які знають технологію і послідовність дій. Турбокомпресор досить дорогий, а знищити його своїми помилками можна швидко і безповоротно. На цьому тлі вартість переставки в грамотному сервісі не здасться високою.

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.