Безкоштовка доставка турбін по всій Україні
0 Корисна інформація про
турбіни та їх роботу
 • Пошук турбін по марці

Як працює клапан управління турбіною?

Як працює клапан управління турбіною?
Поділитись в соцмережі:

Навіщо потрібен клапан управління турбіною?

Принцип дії клапана полягає в тому, що вихлопні гази потрапляють на крильчатку і розганяють турбіну. В результаті чого у впускному колекторі виникає тиск.

Детально розглянувши цей процес, ми бачимо, що чим сильніше натискати на педаль газу, тим оперативніше розкручується ДВС. А чим більше оборотів двигуна, тим вище швидкість і обсяг відпрацьованих газів. Такі гази, потрапляючи в турбіну, підвищують тиск. Внаслідок цього сильніше розкручується мотор, виникає надлишок тиску і з'являється більше відпрацьованих газів. Такий тиск мотор може і не витримати.

Щоб уникнути дорогих поломок турбокомпресора і двигуна, краще придбати клапан управління турбіною.

Види клапанів і їх коротка характеристика

Пропускний клапан забезпечує контроль потоку вихлопних газів. Така деталь вирівнює надлишок газів через саму турбіну або до входу в неї. Завдяки цьому і кажуть клапан скидання тиску турбіни.

Виділяють наступні види:

 1. Байпасні клапани - підходять для потужних машин (від 400 кінських сил). При установці необхідно поставити перехресну трубу або ж змінити частину колектора.
 2. Внутрішні клапани - використовуються в багатьох автомобілях з турбінами. Заслінка даної деталі, при досягненні тиску, відкриває надходження відпрацьованих газів і, навпаки, для набору закривається.
 3. Деякі машини оснащені зовнішнім перепускним клапаном.

Як налаштувати клапан турбіни?

Встановити і налаштувати внутрішній клапан самостійно можна, але є певні ризики. Для вашого спокою краще звернутися до фахівців.

Розслаблення і затягування кінця активатора дозволяє контролювати ступінь закриття-відкриття заслінки. Розслабленим кінцем можна зробити тягу довше, а затягнутим, коротше. При укороченні тяги, активатора потрібно вище тиск для прочиненої заслінки. Така дія викликає максимально швидке розкручування турбіни. А при подовженні все навпаки.

У випадку з зовнішнім клапаном потрібні налаштування, якщо тиск занадто сильний або, навпаки, слабкий. У процесі регулювання може знадобитися заміна пружини. В результаті виконання будь-яких робіт з клапаном перепускного типу необхідне регулювання турбонаддува.

Навіщо потрібне регулювання?

У певних випадках потрібне регулювання клапана. Якщо подивитися на це з боку, то ми побачимо:

 • важіль працює ривками при нагріванні;
 • відчутно різке зниження наддуву;
 • чується деренчання турбіни;
 • при від'єднанні від тяги важіль вільно не рухається.

Де можна відремонтувати турбіну?

Компанія Турборотор забезпечує висококваліфікований ремонт турбін. При необхідності, проводиться діагностика і настройка деталей. Переваги співпраці з майстернею:

 1. нове ЧПУ обладнання;
 2. є стенд балансування;
 3. розбірний стенд;
 4. передбачені нові високоточні слюсарні та токарні верстати.

Ремонт/продаж турбін і оригинальних запчастин по всій Україні:

А також, приймаємо на ремонт турбіни з міст:


Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Мелітополь, Маріуполь, Миколаїв, Кіровоград, Хмельницький, Полтава, Чернігів, Івано-Франківськ, Суми, Херсон та ін.